Kasy fiskalne Elzab – urządzenia z certyfikatem „Online Ready”

Kasy fiskalne ElzabRynek technologii sprzedaży zaczyna się powoli przygotowywać do zmian w kasach fiskalnych, które mają nadejść w 2018 roku. Producentom z tej branży zależy bowiem na ułatwieniu życia polskim podatnikom oraz zaoferowaniu możliwie najlepszych rozwiązań technologicznych. Przykładów nie trzeba szukać daleko. 26 stycznia 2017 roku w ofercie Elzab pojawiły się kasy i drukarki fiskalne z certyfikatem „Online Ready”.

Funkcjonalność nowych kas fiskalnych

Na początku warto przypomnieć, na czym w ogóle mają polegać zmiany w sposobie funkcjonowania kas fiskalnych. Od 2018 roku na rynek technologii sprzedaży zaczną bowiem trafiać jedynie urządzenia online’owe. W największym skrócie, modele podłączone na stałe do centralnych serwerów Ministerstwa Finansów – za pośrednictwem łącza internetowego. A w ramach takiej współpracy kasy fiskalne pozwolą na przesyłanie ważnych informacji do repozytorium wspomnianego resortu.

Nowe urządzenia rejestrujące zyskają również inne funkcjonalności. Po pierwsze, zagwarantują zarówno wystawianie papierowych dokumentów, jak i realizowanie e-paragonów fiskalnych. Elektroniczne dowody sprzedaży mają być przesyłane zabezpieczonym kanałem, np. na adresy e-mail nabywców. Po drugie, każda kasa fiskalna online, dopuszczona do eksploatacji w 2018 roku, umożliwi współpracę z terminalem płatniczym. Wymiana danych pomiędzy wspomnianymi urządzeniami będzie się odbywała poprzez jednolity protokół komunikacyjny.

Modernizacja urządzenia w przyszłości

Pojawienie się kas i drukarek fiskalnych Elzab, które posiadają certyfikat „Online Ready”, należy uznać za odpowiedź na zbliżającą się wielkimi krokami wymianę urządzeń rejestrujących w Polsce. Szczegóły dotyczące tego procesu nie są oczywiście jeszcze znane. Można się spodziewać, że wymiana kas fiskalnych, na modele online’owe, będzie przebiegała stopniowo. Zgodnie z jednym z często przywoływanych scenariuszy, zastępowanie dotychczasowych urządzeń rejestrujących ma się odbywać według podziału na różne branże.

Co zyskają podatnicy, którzy np. dziś zdecydują się na zakup kasy albo drukarki Elzab z wspomnianym certyfikatem? „Online Ready” ma zagwarantować modernizację urządzenia w przyszłości i dostosowanie go do wymogów technicznych, które zaczną obowiązywać od 1 stycznia 2018 roku. Warto to omówić na konkretnym przykładzie.

Elzab K10, czyli jeden z najpopularniejszych modeli na rynku, nie oferuje obecnie współpracy z terminalem płatniczym, transmisji danych do serwerów MF (które zresztą nie istnieją) oraz wysyłania e-paragonów. Pomimo tego, w 2018 roku nie będzie trzeba wymienić tej kasy na nową. Model K10 posiada bowiem certyfikat „Online Ready” i producent zapewnia jego modernizację techniczną do wersji obowiązującej po wprowadzeniu systemu online w Polsce. Regulamin akcji oraz jej szczegóły można sprawdzić tutaj.

Modele z certyfikatem „Online Ready”

K10 nie jest jedynym urządzeniem marki Elzab, które zostało opatrzone online’owym certyfikatem. Aktualnie gwarancja modernizacji występuje również w przypadku zakupu kasy fiskalnej Mini E oraz 2 drukarek rejestrujących: Mera Plus TE oraz Mera Plus F E. Niewykluczone, że niedługo kolejne modele produkowane przez Elzab zyskają certyfikat „Online Ready”.

 

Kasy i drukarki fiskalne Elzab, które po 1 stycznia 2018 roku będzie można zmodernizować i dostosować do systemu online, są dostępne na tej stronie internetowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podaj właściwą odpowiedź *