Polskie kasy fiskalne gotowe na on-line!

Polskie kasy fiskalne gotowe na on-line

Urządzenia rejestrujące są produkowane w Polsce już od kilkudziesięciu lat. Przez ten czas wspomniane technologie przeszły przez wiele zmian. Były dostosowywane nie tylko do nowych regulacji prawnych, ale także do coraz większych oczekiwań ich użytkowników, a więc krajowych przedsiębiorców. Nie inaczej będzie w przypadku systemu kas fiskalnych on-line, który zostanie wprowadzony w Polsce już w 2018 roku.

Przygotowania polskich producentów do systemu on-line

Ustanowienie w naszym kraju systemu fiskalizacji on-line to duża zmiana nie tylko dla polskich podatników. Modyfikacje w regulacjach prawnych oraz rozwiązaniach technologicznych dla handlu i usług odczują także producenci kas i drukarek rejestrujących. To właśnie poszczególne marki będą musiały dostosować swoje urządzenia fiskalne do nowych wymogów. Dopiero później kasy i drukarki online trafią do wielu polskich działalności gospodarczych.

W takich okolicznościach nie powinno dziwić, że wybrane marki już teraz chcą się przygotować do zmian w przepisach. Produkcja urządzeń rejestrujących, które będą stale pracowały w trybie on-line, nie jest przecież takim łatwym zadaniem. Dlatego też przedsiębiorcy już dziś mogą wybierać polskie kasy i drukarki fiskalne z gwarancją modernizacji. Innymi słowy, wszechstronne modele, które w przyszłości będzie można wyposażyć w dodatkowe funkcjonalności, m.in. opcję realizowania elektronicznych paragonów oraz interfejsy i protokoły do współpracy z systemem informatycznym Ministerstwa Finansów (centralnym repozytorium).

Korzyści dla krajowych użytkowników kas fiskalnych

Na razie nie można być jeszcze w 100% pewnym, jak będzie wyglądała finalna wersja Rozporządzenia Ministra Rozwoju i Finansów. Dotychczas przy projektowaniu nowych regulacji prawnych polski ustawodawca wprowadzał wiele zmian w istotnych przepisach. Krajowi użytkownicy urządzeń rejestrujących nie muszą jednak czekać do 2018 roku, aby przygotować się na modyfikacje w sposobie prowadzenia ewidencji. Właśnie za sprawą kas i drukarek fiskalnych on-line ready mogą już teraz zyskać pewność, że w przyszłości technologia obecna w ich firmach spełni dodatkowe kryteria techniczne.

Jeżeli dla kogoś omówiona przed chwilą gwarancja nie jest wystarczającą zachętą, warto dodać, że urządzenia gotowe na system on-line będą się wiązały ze sporą oszczędnością kosztów. Aktualnie średni wydatek na nową kasę rejestrująca to około 1 230 zł brutto / 1 000 zł netto. W przypadku modelu z dodatkowymi rozwiązaniami technologicznymi, który pojawi się na rynku w 2018 roku, może być to nawet nieco wyższa kwota. Wynika to z faktu, że urządzenie tego typu zapewne okaże się droższe w produkcji. Natomiast koszt zmodernizowania polskiej kasy online ready ma być naprawdę niewielki (konkretna kwota będzie zależna od zasad przyjętych przez danego producenta).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podaj właściwą odpowiedź *