Kasy fiskalne gotowe na online również w ofercie Novitus

Kasy fiskalne online od Novitus

Można było spodziewać się tego, że producenci technologii sprzedaży nie będą obojętni na zmiany, do których dojdzie już w 2018 roku. Najpierw kasy oraz drukarki fiskalne, wyróżniające się opcją modernizacji do wymogów systemu online, pojawiły się w ofercie Elzab. A ostatnio produkcję takich urządzeń rejestrujących zapowiedziała inna polska marka – Novitus. Warto więc przypomnieć, na czym konkretnie polega gotowość na pracę w trybie online.

Co się zmieni w systemie fiskalizacji?

Regulacje prawne, które zaczną obowiązywać od 1 stycznia 2018 roku, wprowadzą istotne zmiany w trybie pracy urządzeń rejestrujących. Kasy i drukarki fiskalne, stosowane przez polskich podatników, będą musiały na bieżąco współpracować z serwerami Ministerstwa Finansów. W rezultacie, urządzenia tego typu zyskają odpowiednie interfejsy oraz protokoły komunikacyjne. Co więcej, nowe modele będą pozwalały na realizowanie dokumentów elektronicznych, w tym e-paragonów dla klientów, jak również zagwarantują wymianę danych z terminalami płatniczymi. To 3 największe zmiany, które pojawią się wraz z systemem fiskalizacji online. Oprócz tego, nowe kasy zaczną przechowywać ważne informacje w tzw. pamięci chronionej.

Jak uniknąć wymiany kasy?

Pojawienie się nowych rozwiązań technologicznych oraz wymogów technicznych będzie równoznaczne z koniecznością wymiany dotychczasowych urządzeń rejestrujących. Proces ten ma być oczywiście rozłożony w czasie. Innymi słowy, przedsiębiorcy zapewne zyskają szansę na odpowiednie przygotowanie się do zmian w przepisach i sposobie prowadzenia ewidencji. Niemniej, obowiązek zakupu nowej kasy i tak będzie nieunikniony. Chyba że… I tutaj pojawia się szansa dla podatników, którzy kupią swoje urządzenia rejestrujące jeszcze zanim nowy system wejdzie w życie.

Kasy i drukarki określane jako online ready to idealna propozycja dla wielu firm. A przede wszystkim dla tych działalności, w przypadku których obowiązek zainstalowania urządzenia rejestrującego wystąpi w 2017 roku. Modelu z gwarancją modernizacji nie będzie bowiem trzeba wymienić. Producent kasy tego typu zapewni jej dostosowanie do zmodyfikowanych kryteriów technicznych, m.in. do obowiązku współpracy z centralnym repozytorium MF.

Jakie urządzenia są online ready?

Pierwsze urządzenia online ready pojawiły się na rynku mniej więcej w lutym 2017 roku. Produkcję takich modeli ogłosił oficjalnie Elzab. Ale okazuje się, że nie tylko kasy i drukarki tej marki będzie można w przyszłości zmodernizować. Podobną szansę zyskają również przedsiębiorcy, którzy zdecydują się na zakup urządzenia rejestrującego Novitus. A będą to następujące modele: Nano E, Mała Plus E, Sento LAN E, Soleo LAN E, Next, Deon E, Bono E oraz HD E. Jak widać, wybór rozwiązań technologicznych z gwarancją online ready jest naprawdę duży. I niewykluczone, że w przyszłości, jeszcze przed 2018 rokiem, kolejni producenci też zaczną tworzyć urządzenia tego typu.

Kasy fiskalne, które są gotowe na pracę w trybie online, znajdziecie pod tym adresem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podaj właściwą odpowiedź *