Elzab Jota E dołącza do kas fiskalnych online ready

Kasa fiskalna Elzab Jota E

Pod koniec stycznia 2017 roku informowaliśmy o tym, że Elzab oficjalnie rozpoczął produkcję urządzeń rejestrujących z certyfikatem „Online Ready”. Pisaliśmy wtedy m.in. o tym, iż nie wszystkie kasy i drukarki tej marki zyskały gwarancję modernizacji do wymogów nowego systemu fiskalizacji. Dużo jednak wskazuje na to, że lista tych modeli będzie się stopniowo wydłużała. Niedawno do grupy urządzeń gotowych na online dołączyła bowiem kasa Elzab Jota E.

Gwarancja modernizacji kasy fiskalnej

Przez pewien czas wydawało się, że nie będzie sposobu na to, aby uniknąć obowiązku wymiany kasy fiskalnej. System online wprowadzi w 2018 roku wiele nowych wymogów technicznych, których obecne urządzenia rejestrujące po prostu nie spełnią. W rezultacie, krajowi podatnicy zostaną zobligowani do zakupu kolejnych rozwiązań technologicznych, a więc poniosą dodatkowe koszty. A już w szczególności będzie to kłopotliwe dla tych działalności, które bezpośrednio przed ustanowieniem nowego systemu zainstalują urządzenia fiskalne.

Nadzieja dla wielu przedsiębiorców pojawiła się wraz z pierwszymi kasami i drukarkami z certyfikatem „Online Ready” – produkowanymi przez Elzab. Warto przypomnieć, że technologie tego typu zaczęły trafiać na polski rynek na początku 2017 roku. I pisząc w największym skrócie, to właśnie tych urządzeń nie będzie trzeba w przyszłości zastępować nowymi modelami. Elzab gwarantuje bowiem, że wyposaży je w funkcjonalności niezbędne do prawidłowej pracy w systemie fiskalizacji online.

Co wyróżnia model Jota E?

Do niedawna tylko 2 kasy fiskalne marki Elzab posiadały certyfikat „Online Ready”. Były to popularne modele: K10 oraz Mini E. Wspomnianym urządzeniom nie można oczywiście odmówić funkcjonalności i wielu ciekawych rozwiązań technologicznych. Jednakże, nie są to kasy rejestrujące, które sprawdziłyby się we wszystkich branżach. Problemem dla niektórych przedsiębiorstw mogłoby być po prostu to, że oferują one zaprogramowanie około 3 000 pozycji towarowych. Dlatego cieszyć powinien fakt, iż kasa ze znacznie większą bazą PLU, czyli Jota E, trafiła do grona modeli gotowych na działanie w trybie online.

Co jeszcze charakteryzuje wspomniane urządzenie? Atutem Elzab Jota E jest z pewnością funkcja szybkiej sprzedaży, która wynika z obecności aż 71 skrótów klawiszowych. Przyciski te można zdefiniować w taki sposób, aby w późniejszym czasie pozwalały na błyskawiczne wywoływanie popularnych elementów asortymentu.

Kasę Elzab Jota E, która posiada certyfikat „Online Ready”, znajdziecie tu: https://www.pckf.pl/kasy-fiskalne/elzab/jota-e

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podaj właściwą odpowiedź *