Polskie kasy fiskalne gotowe na on-line!

Polskie kasy fiskalne gotowe na on-line

Urządzenia rejestrujące są produkowane w Polsce już od kilkudziesięciu lat. Przez ten czas wspomniane technologie przeszły przez wiele zmian. Były dostosowywane nie tylko do nowych regulacji prawnych, ale także do coraz większych oczekiwań ich użytkowników, a więc krajowych przedsiębiorców. Nie inaczej będzie w przypadku systemu kas fiskalnych on-line, który zostanie wprowadzony w Polsce już w 2018 roku.

Przygotowania polskich producentów do systemu on-line

Ustanowienie w naszym kraju systemu fiskalizacji on-line to duża zmiana nie tylko dla polskich podatników. Modyfikacje w regulacjach prawnych oraz rozwiązaniach technologicznych dla handlu i usług odczują także producenci kas i drukarek rejestrujących. To właśnie poszczególne marki będą musiały dostosować swoje urządzenia fiskalne do nowych wymogów. Dopiero później kasy i drukarki online trafią do wielu polskich działalności gospodarczych.

W takich okolicznościach nie powinno dziwić, że wybrane marki już teraz chcą się przygotować do zmian w przepisach. Produkcja urządzeń rejestrujących, które będą stale pracowały w trybie on-line, nie jest przecież takim łatwym zadaniem. Dlatego też przedsiębiorcy już dziś mogą wybierać polskie kasy i drukarki fiskalne z gwarancją modernizacji. Innymi słowy, wszechstronne modele, które w przyszłości będzie można wyposażyć w dodatkowe funkcjonalności, m.in. opcję realizowania elektronicznych paragonów oraz interfejsy i protokoły do współpracy z systemem informatycznym Ministerstwa Finansów (centralnym repozytorium).

Korzyści dla krajowych użytkowników kas fiskalnych

Na razie nie można być jeszcze w 100% pewnym, jak będzie wyglądała finalna wersja Rozporządzenia Ministra Rozwoju i Finansów. Dotychczas przy projektowaniu nowych regulacji prawnych polski ustawodawca wprowadzał wiele zmian w istotnych przepisach. Krajowi użytkownicy urządzeń rejestrujących nie muszą jednak czekać do 2018 roku, aby przygotować się na modyfikacje w sposobie prowadzenia ewidencji. Właśnie za sprawą kas i drukarek fiskalnych on-line ready mogą już teraz zyskać pewność, że w przyszłości technologia obecna w ich firmach spełni dodatkowe kryteria techniczne.

Jeżeli dla kogoś omówiona przed chwilą gwarancja nie jest wystarczającą zachętą, warto dodać, że urządzenia gotowe na system on-line będą się wiązały ze sporą oszczędnością kosztów. Aktualnie średni wydatek na nową kasę rejestrująca to około 1 230 zł brutto / 1 000 zł netto. W przypadku modelu z dodatkowymi rozwiązaniami technologicznymi, który pojawi się na rynku w 2018 roku, może być to nawet nieco wyższa kwota. Wynika to z faktu, że urządzenie tego typu zapewne okaże się droższe w produkcji. Natomiast koszt zmodernizowania polskiej kasy online ready ma być naprawdę niewielki (konkretna kwota będzie zależna od zasad przyjętych przez danego producenta).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Podaj właściwą odpowiedź *